Уміти прийняти несподівану радість

507832Дуже добрим коментарем до слів сьогоднішнього Євангелія «за те, що ти не зрозуміло часу твоїх відвідин,» стають слова з іншого фрагменту Євангелії від св. Луки: «Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків і каменуєш посланих до тебе! Скільки разів Я хотів зібрати твоїх дітей, немов квочка свій виводок під крила, — та ви не захотіли!» (Лк 13, 34) .

Єрусалим не впізнав свого Спасителя, і наслідки цього показує сьогоднішній фрагмент Євангелії. Ці слова повні застереження й докору. Господь не карає, але дає нам свободу вибору. Також наше життя може стати схожим на зруйнований Єрусалим, якщо не розпізнаємо Господа, котрий приходить до нас у наших ближніх, у Слові, в Таїнствах Церкви, якщо неправильно сприймемо Його волю і будемо наполегливо чіплятися за свою власну.

Як же часто нам здається, що хтось, хто приходить несподівано, без попередження, нищить наш план дня; так само як і раптові події, які я не очікував, і не передбачив. А це, можливо, і є той час, коли нас відвідує сам Господь.

Яким же контрастом до такого нашого ставлення є зустріч Марії та Єлизавети! У ті часи не було змоги домовитися про зустріч, люди просто приходили. Єлизавета пізнала у своєму серці радість зустрічі. А ми часто залишаємося без радості і з претензіями в серці.

 

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *