БУДЬТЕ ПАСТИРЯМИ, А НЕ ПАНАМИ, СЛУЖІТЬ, А НЕ РОБІТЬ КАР’ЄРУ – ПАПА ДО НОВОВИСВЯЧЕНИХ СВЯЩЕНИКІВ

Священик, який дуже детально вивчав богослов’я, може здобув кілька дипломів, але не навчився нести Христового хреста, не придатний для служіння. Він може бути добрим академіком, викладачем, але не священиком.

У неділю з такими словами Папа Франциск уділяв шести дияконам пресвітерське рукоположення.

Під час проповіді Святіший Отець пригадав, що Ісус обирає декого з-поміж Своїх учнів для того, щоб прилюдно здійснювали у Церкви священиче служіння в Його ім’я для добра всіх людей. Не для того, щоб робити кар’єру, але щоб здійснювати це служіння.

Вказуючи на обов’язок священика живити Божий люд навчанням правд віри, Папа заохотив новоопресвітерів послуговуватися, наслідуючи Господа, «простою мовою», що досягає серця, а слова підтверджувати прикладом свого життя, адже подвійне життя – бридка недуга у Церкві.

Говорячи про служіння Божому людові через уділення Святих Тайн, Єпископ Риму особливу увагу звернув на Таїнство Покаяння: «Будь ласка, прошу вас іменем Христа і Церкви, бути милосердними. Завжди. Не накладайте на плечі вірних тягарі, яких ні вони, ні ви самі неспроможні нести». Одним із «нудних і, водночас, болючихобов’язків, за словами Папи, може бути відвідування хворих, але це слід чинити, дотикаючись до страждаючого Христового тіла, бо це освячує та наближає до Христа.

Підсумовуючи, Святіший Отець закликав:

«Будьте радісними й ніколи сумними в радості Христового служіння, також і серед страждань, непорозумінь та власних гріхів. Завжди майте перед своїми очима приклад Доброго Пастиря, Який прийшов не для того, щоб Йому служили, але щоб служити. І прошу вас, не будьте панами, але – пастирями».

 

Джерело: http://dyvensvit.org

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *